TR /EN

Alüminyum Korkuluk

Anasayfa / Haber ve Duyurular / Alüminyum Korkuluk

Alüminyum Korkuluk Nedir? Avantajları Nelerdir?

Balkon, merdiven ve teraslarda insanların boşluğa düşmesini engellemek amacıyla kullanılan araçlar korkuluk olarak isimlendirilmektedir. İnşaat sektöründe küpeşte ismiyle anılan bu araçlar insanların düşme riski bulunan yerlerde rahatlıkla zaman geçirebilmesini sağlar. Korkulukların üretiminde alüminyum kullanılmışsa bu ürünler alüminyum korkuluk olarak isimlendirilmektedir. 

Alüminyum son derece hafif ve dayanıklı bir malzemedir. Özellikle açık alanlarda kullanıldığında çok önemli avantajlar sunar. Korkuluklarda sıklıkla kullanılmasının amacı da budur. Alüminyum korkuluklar demonte şekilde alana getirilen ve yerinde monte edilen ürünlerdir. Rahatlıkla montajda gerekecek olan tüm malzemeler üretilir ve yerinde montaj kusursuz bir şekilde gerçekleşebilir.

Alüminyum Korkuluk Modellerinin Avantajları Neler?

Merdiven, balkon ve teraslar yapıların diğer kısımlarına göre daha riskli bölgelerdir. Her zaman özel kurallar çerçevesinde üretilirler ve kapasitesinin üzerindeki ağırlıklarda sorunlar ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda alüminyum korkuluk modelleri avantajlı bir seçim olacaktır. Düşük ağırlıkta olması yapıya statik açıdan herhangi bir zarar vermemesini sağlar. 

Alüminyum korkulukların diğer bir avantajı ortaya çıkardığı estetik görüntüdür. Özgünbir Alüminyum tarafından satışa sunulan ürünler her zaman son derece şık ve modern bir görüntü ortaya koyar. Korkulukların tamamı alüminyum malzemeden üretilmez. Çerçeveler alüminyumdan üretilirken orta kısımlar camla desteklenir. Böylece muhteşem bir görüntü ortaya çıkacaktır. Yapıların çok daha şık görünmesini sağlar. 

Ağırlığına nazaran son derece üst düzeyde bir mukavemet sunmaktadır. İnsanlar günlük yaşantılarında korkuluklara yaslansalar dahi herhangi bir sorun ile karşılaşmazlar. Hem kullanılan camlar hem de tercih edilen alüminyum malzemeler yüksek ağırlıklara dayanabilecek şekilde imal edilmektedir. 

Montaj işlemleri son derece kolaydır. Alüminyum korkuluk yerinde monte edilirken çok kısa bir süre alır. Profesyoneller tarafından montajı yapılacak olan korkuluk modelleri son derece uygun fiyatlara satışa sunulması sebebiyle milyonlarca insan tarafından tercih edilen bir üründür. 

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0506) 869 98 46

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.
Top