TR /EN

Alüminyum Doğrama

Anasayfa / Haber ve Duyurular / Alüminyum Doğrama

Alüminyum Doğrama Nedir? Avantajları Nelerdir?

Pencere ve kapıların düzgün bir yapıda kalması ve rahatlıkla kullanılabilmesi için belirli çerçevelere ihtiyaç duyulur. Alüminyum malzemeden üretilen bu çerçeveler alüminyum doğrama olarak isimlendirilmektedir. Dış çerçevesi alüminyumdan olan ve iç kısmı özel camlar ile desteklenen yapılar birçok farklı alanda ilk tercih konumunda olurken bunu sunduğu avantajlara borçludur.

Uzun Ömürlü Malzeme

Alüminyum doğramanın en önemli özelliklerinin başında uzun ömürlü olması gelir. Yapılarda kullanılan malzemelerin hiçbir sorun çıkarmadan uzun yıllar kullanılması amaçlanmaktadır. Özgünbir Alüminyum tarafından satışa sunulan alüminyum doğramalar bunu rahatlıkla başarırlar. Pencerelerde sürekli olarak yağmura, kara ve güneşe maruz kalan bu ürünler yapısını uzun yıllar korumaya devam eder. Uzun vadede çok kazançlı bir yatırımdır. 

Yüksek ve Düşük Sıcaklıklara Adaptasyon

Ülkemiz konumu itibari ile büyük oranda karasal iklime sahiptir. Kıyı kesimlerde değişiklikler olsa da Anadolu’nun büyük bir kısmında gün içerisinde ciddi sıcaklık farkları olur. Hem gün içerisinde hem de mevsimler arasında sıcaklık farkları oluşuyorsa alüminyum doğrama en doğru seçim olacaktır. Yüksek ve düşük sıcaklıklarda fiziksel özelliklerinde hiçbir değişim olmayan doğramaların düşünmeye gerek olmadan tercih edilmesi gerekir. 

Milimetrik Üretim Mümkün

Yapıların inşası sırasında birçok farklı etmenin düşünülmesi gerekmektedir. Evin içerisinde yaşayacak olan insanların taleplerini en iyi şekilde karşılayacak olan yapıların ortaya çıkarılması en önemli amaçtır. Bu aşamada kullanıcılara daha iyi bir alan sunmak adına pencereler ve kapılar farklı boyutlarda üretilebilir. Alüminyum doğrama ile istenen her ölçüde üretim mümkün olacaktır.

Bakımı Son Derece Kolay

Açık alanda kullanılacak olan malzemelerde olmazsa olmaz özelliklerden bir tanesi bakımının kolaylığıdır. Alüminyum doğrama modelleri bu aşamada da ilk sırada yer alan malzemelerdir. Her şart altında rahatlıkla temizlenebilir. Ekstra bakım işlemlerinin yapılmasına gerek olmayacaktır. 

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0506) 869 98 46

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.
Top